rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Rewrite the number in Standard form 1.37 x 10-7
What is a hot spot? {Must be in your own words} Plz hurry
If -2 < x < -1 then which of the following orders x , x^2 , and x^3 from least to greatest? A. x < x^2 < x^3 B. x^2 < x^3 < x C. x^3 < x &
USA TEST PREP HELP ILL GIVE BRAINLIEST. If both monetary policy and fiscal policy were used at the same time to contract the economy, which set correctly descri
I need help pls !!!!
According to the video, what qualities do Science, Technology, Engineering, and Mathematics workers need? Check all that apply. skills with managing money a wil
PLZ HELP (DONT ANSWER IF YOUR NOT ACTUALLY GOING TO GIVE ME AN ANSWER) Choose any country (or a city within the country) that you have studied in this unit. The
Enter the volume of the right rectangular prim in cubic inches
Given the function: f(x)=x^2+1 a) Find f(–6) | b) Find f(8) pls help me
Can someone pls help me with this escape room. This is my last question, I just cant figure out the code. Pls help.