jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

pls I will give brainliest for correct answerfind the distance travelled im the first 8 hours​
How did some American Indian nations seek to assimilate into white American culture in the 1800s? They moved onto American Indian reservations. They abolished
Jason was hired to mow a lawn that covers an area of 2 3/4 acres. It took him 4 1/8 hours to complete the job. What was his unit rate in hours per acre? In this
(ar^(b))^(4)=81r^(24 ) work out a and b
PLEASE PLEASE HELP ME!
What category of computer would you place an N.series Nokia phone​
draw a circle.Show at least 4 different lines of symmetry​
how long has mattie silver lived with than from and his family
Who’s has bigger cross sectional area capillaries or aorta?
What evidence led to men and women being convicted of witchcraft during the Salem witch trials?