jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following statements best describes why electrons are “stuck" to a particular atom? * •Electrons and protons have opposite charges, and are theref
Write ratio using 7 to 3 notations
Describe how humans might be contributing to a higher extinction rate than was seen in the past.
The letter P on the number line below represents the number ______. (Use the hyphen for negative numbers and write the answer as a decimal, such as -7.2)
1. Who was the president that enforced the Sherman Antitrust Law? A.Herbert Hoover B.Calvin Coolidge C.Woodrow Wilson D. Teddy Roosevelt
Which ONE of the following is true regarding a neutral Ne atom? Answers: A) There are no charges anywhere within the atom B) There is a +8 charge inside the nuc
What is nicotine? Why is it harmful?
gimme ideas for something to draw pleasse
3. What is the yintercept ? Show your work. of f(x) *(x)=()
Of the following, who would most likely need a parenting class? a parent who was neglected as a child an older parent a parent who was raised by a grandmother a