K3ypilipfoclw
K3ypilipfoclw K3ypilipfoclw
  • 02-10-2016
  • Mathematics
contestada

jasmine bought 7 yards of fabric. the total cost was $45.63. what was the average cost per yard of the fabric she bought?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-10-2016
$6.52 for every yard she bought

Answer Link

Otras preguntas

Robyn uses 1/2 cup of blueberries to make each loaf of blueberry bread. Explain how many loaves of blueberry bread she can make with 2 1/2 cups of blueberries.
What adds to 5 and multiplies to -414 Maybe I should just use the formula lol
Why is it important for scientists to be able to remove DNA from an organism? list two reasons
Both European medieval knights and Japanese samurai warriors pledged oaths of?
Which of the following words is an adverb? purple happiness sugary extensively
Which of the following was a MAJOR reason why the Anti-Federalists opposed the ratification of the United States Constitution?
which mythical creature torture torture those who are guilty of suicide?
which of these is true about the roman road system agustus had all roman roads paved with marble improving the roads helped the roman empire grow the road syste
Which of the following would be a good category for "bombardment"? a. action b. emotion c. protection d. battle
Which event in Shakespeare's Twelfth Night triggers the series of incidents related to mistaken identity?