garcimei
garcimei garcimei
  • 04-11-2020
  • Mathematics
contestada

10 apples for $3.50. How much is the cost per apple? *

Respuesta :

ohloljo ohloljo
  • 04-11-2020

Answer:

$0.35

Step-by-step explanation:

3.50÷10=0.35

Answer Link
tomatofishhh
tomatofishhh tomatofishhh
  • 04-11-2020
35 cents per apple
10x.35=3.50
Answer Link

Otras preguntas

Question 17 of 24 A hiker gets caught in a snow storm and must find shelter and build a fire to keep warm. What type of conflict is this? A. Character vs. natur
Find the? inverse, if it? exists, for the given matrix. [4 3] [3 6]
The slope of the _________________ is determined by the relative price of the two goods, which is calculated by taking the price of one good and dividing it by
What is the most photographed monument in the world?
An astronaut aboard the International Space Station, which is orbiting at an altitude of 4.00 x 105 m above the Earth's surface, has a gravitational potential e
2 Points Read the following excerpt from "Notes of a Native Son" by James Baldwin: Once this disease is contracted, one can never be really carefree again, for
Identify three long term effects of anerexia
__is caused by a genetic disorder.
General Toussaint L'Ouverture died in a ___________ prison in 1804, after leading the revolution in Haiti.
The mercalli scale is a scale from ________.