kathykatende kathykatende
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

At the store, 10 ounces of candy cost $3.20. How many ounces can you get for $1?

Respuesta :

hannahboothman hannahboothman
  • 03-11-2020

Answer:

3.125 ounces

Step-by-step explanation:

10/3.20=3.125

Answer Link

Otras preguntas

Which type of microscope would allow the viewer to see ribosomes inside a cell?
The percent efficiency of a machine can never be 100% (or greater), because in the real world some energy is always converted into _____. A. heat B. work C.
Match the vocabulary word to the correct definition. 1. compensation 2. corporate social responsibility 3. discrimination 4. benefits 5. biodegradab
What is a positive result of the scientific revolution
What does the term "deforestation" mean? What landform are we studying that deforestation is impacting greatly in Brazil? Describe how and why this is happening
The mean finish time was 185.52 with a standard deviation of 0.327 minute. The winning car driven by chris finished in 185.13. The previous year race had a mean
your friend offers to show you an intrusive igneous rock. which of the following would you expect to see?
As of 2009, the largest and most widespread religion in the world was __________. A. Buddhism B. Christianity C. Hinduism D. Islam Please select the best answer
A package of five erasers cost 0. $.39 at this rate how many how much would 60 erasers cost in dollars and cents
How does storytelling help imagine the future?