ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit cost per bottle if a pack of 12 bottles of juice sells for $6?

Respuesta :

ClutchMode
ClutchMode ClutchMode
  • 01-10-2016
12/6 is 2 bottles for a dollar 
one bottle is 50 cents
Answer Link
ShawnMendes18
ShawnMendes18 ShawnMendes18
  • 02-10-2016
12/6 is 2 wholes so per bottle is 50 cents but 2 for $1
Answer Link

Otras preguntas

Given: L is the midpoint of KM M is the midpoint of LN Prove: KL = MN
What process in animal cells required oxygen
A bank charges $3 each time you use an out of network ATM. at the beginning of the month, you have $1500 in your bank account. you withdrawal $60 from your bank
what type of bond is methane?
On a summer afternoon, the sand on the beach can get very hot. When you step on the sand in bare feet, you can burn yourself. Which of the following sentences b
Why do you think the governments of the United States and other countries encouraged people on the home front to organized programs for such activities as scrap
why did some chiefs decide to fight when english colonists moved into their territory?plz help me
How did the Turks come to topple the Byzantine empire?
A bank charges $3 each time you use an out of network ATM. at the beginning of the month, you have $1500 in your bank account. you withdrawal $60 from your bank
Name the two lines and the transversal that form each pair of angles