Brainlyuser55 Brainlyuser55
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

roberto spent 49.32 for 6 t-shirts which number sentence shows the best way to estimate the cost of each t-shirt

Respuesta :

itzSheepish itzSheepish
  • 03-11-2020
It will cost around 8-9 dollars
Ver imagen itzSheepish
Answer Link
njssmores njssmores
  • 03-11-2020
If you divide 49.32 by 6
Answer Link

Otras preguntas

Rafael needs to buy plastic spoons. Brand A has a box of 36 spoons for $1.54. Brand B has a box of 48 spoons for $1.66. Find the unit price for each brand. Then
for a different football match, 297 tickets were sold for £9.50 each. 399 tickets were sold for £19.50 each. work our an estimate for the total amount of money
8sin2θ+2sinθ−1=0 for all values of θ between 0∘ and 360∘.​
DEVELOPMENT ETHICS ADDRESS 3 KEY THEME PARATES THEM.​
Find the equation of straight line passing through the point of intersection of the lines 3x y-6 and x-y=2 and point (-1,3
Where does the energy released by fission and fusion come from?
if I had enough money I would fly (begin with had)​
which of the following has a correct sentence structure a)the professor ask the students if they had completed their work by)Excitedly, the birthday party decor
Please HELP! Select a figure from the options which continues the same series as shown by the problem figures. I need answer please.
Why is sugar an organic compound