smoressss
smoressss smoressss
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Tyler paid $16 for 4 raffle tickets. How many tickets is that per dollar
PLS HELP IM BAD in math

Respuesta :

tbrebre007 tbrebre007
  • 03-11-2020

Answer:

16÷4=4  So Tyler bought 4 tickets

Step-by-step explanation:

Answer Link
cyynthia cyynthia
  • 03-11-2020
$16 divided by 4 equals 4
1 raffle ticket cost $4
Answer Link

Otras preguntas

what are two ways to decompose 6107
a loose union of independent states is a
$420 for 15 tickets how do i solve this?
the loving lemon company sells a 4 gallon jug of lemonade for $24. the sweet and sour company sells an eight pack of 1 quart bottles of lemonade for $16. which
Which words in the sentence make up the adverb phrase? Which word does it modify? During the winter, he plays tennis indoors. A. during the winter; modifies pla
Single digits numbers of 420
The committee discussed (its, their) personal goals for the coming year.
how many pairs of whole numbers that have a sum of 12
what is the value of the digit 1 in the number 0.413
A class has 6 boys and 15 girls, what is the ratio of boys to girls?