Allreija Allreija
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 apples and 3 oranges is $2.18. 3 apples and 1 orange cost $1.02. Find the cost of each fruit.

Respuesta :

CheeseTheFox
CheeseTheFox CheeseTheFox
  • 03-11-2020
Apples cost $.22
Oranges cost $.36
Answer Link

Otras preguntas

George has a small coin collection.  He has collected 16 gold coins, 28 silver coins, 32 copper coins, and4 bronze coins. At a flea market, George sells 15% of
If (x − 2)^2=49, then x could be ?
A special form of loose connective tissue that pads and insulates the body and stores fuel reserves is known as (A) epithelial tissue. (B) adipose tissue. (C) f
write a paragraph for me using these words: art critic and art historian
when the Lenape hunted
Slope= 1/5, y-intercept=1
which of the following would not make a good insulator* rubber*plastic*wood*metal
a rectangular field with a area of 8000m2 is enclosed by 400m of fencing. determine dimensions to nearest tenth of a metre
Slope= 1/5, y-intercept=1
what is 89 divided by 6 in long divison