rodriguezdomingo3434
rodriguezdomingo3434 rodriguezdomingo3434
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Fuel from Shell costs $2 per gallon and fuel from Speedway costs $3 per gallon. You have at most $30 to spend on fuel.​

Respuesta :

582537
582537 582537
  • 02-11-2020

Answer:

You would want to go to shell

Step-by-step explanation:

At shell you spend 2 dollars for for fuel and your have 30 bucks you could get 15 gallons and at speedway you can get 10 gallons with 30 bucks

I hope you found this useful -Chris

Answer Link

Otras preguntas

What is the ability to bounce back from setbacks or disappointments?
English Poetry (Don't just take the points. It's rude and I WILL report you, I'm serious. Please put effort into this, thank you.) Annotate a poem You may want
Which is an accurate statement about the fall of the Roman Empire and its effect on culture and civilization in Western Europe? a. The Goths established a new,
A writer who offered depictions of immigrants in the Midwest.
A spider building its first web does so perfectly. What type of behavior is this?
Members of the Supreme Court are appointed for____? a. 2years b. 4years c. 8years d. life
How are producers able to produce food?
Round 93.0129 to the nearest thousandth and how show work
What is in its 34/51 simplest form ?
What are the four steps of a home inspector