adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

please help i will give brainlist
dentify each statement below as normative (N) or as descriptive (D) . We ought to respect our elders because they protect and guide us. I respect my parents bec
Mary, an art critic specializing in the history of murals, is writing a critique of this mural for a magazine. She is in the interpretation step of her critique
28+87 divided by 3•2 to the third power
Please help this I’m so stuck
For two two populations to evolve into two species that look different what must happen
Choose the correct answer.If you do not pay the entire credit card bill, you are charged ____ on the unpaid part.(1)a flat fee(2)interest ​
Tyler simplified the expression
Triangle ABC is similar to triangle DEF . The length of AC ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ is 12 cm. The length of BC ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ is 18 cm. The length of DF ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ is 10 cm.
Why do you think people pay so many taxes, fees, and tolls to the state in which they live? Explain why you agree or disagree.