gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

English b please help​
Convert 1101, to base 10. ​
Lol do yu guys know this?? plz help
Mo will receive a perpetuity of $27,000 per year forever, while Curly will receive the same annual payment for the next 40 years. If the interest rate is 7.1 pe
Given the function (Image below) [Algebra ll]
Does this equation show that transmutation has taken place during decay? Why or why not? Ni – S.Ni+y A. No, because there is conservation of the number of atoms
Can someone just check my answers please? Please let me know which questions are wrong. Thank you for your time.
On Edg: Which scientist is often called the “father of the atomic bomb” because of his work as the head of the Manhattan Project? A. Enrico Fermi B. Albert Eins
In this course, you learned the way people work is changing. Describe three alternative types of employment that have become popular.
The use of strategies, such as flattery, by which people seek to gain another's favor is known as ________.