thomasmi thomasmi
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Mrs. Walters buys 5 and 1/4 pounds of strawberries for $8.40. What is the unit cost of the strawberries?

Respuesta :

supdude3040 supdude3040
  • 01-10-2020
8.40/5.25=1.6 hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

how did allies benefit the americans
describe the historical background and contribution of red cross​
what is the molecular formula of first 20 elements​
write n/4−5 as a verbal expression
find the x and y intercepts. 2x-4y=8
A car slows down from +40 m/s to a complete stop in 10 s. What is its acceleration?
How was the Roman society structured
6 cm 18 cm 35 cm 26 cm Calculate the volume of the solid
what is the perimeter of an equilateral triangle whose length is 2 cm​
Answer as quickly as possible​