avarod5
avarod5 avarod5
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ASAP! Both problems. 7th grade math unit rates

PLEASE HELP ASAP Both problems 7th grade math unit rates class=

Respuesta :

jiya111111 jiya111111
  • 04-09-2020
A- $50 per hour
B- 27.5 miles per gallon
Answer Link

Otras preguntas

Natural selection means one trait is better than another and is selected for.
What is the slope of the line that is parallel to the y-axis and passes through the point (–1, 5)? –1 0 5 undefined
Kyle is making a frame for a rectangular piece of art. The length of the frame is 3 times the width, as shown below. A rectangle with a length of 3 x and height
what is the solution to 8t - 2 - 9t < 5?​
HELP PLEASE!!!!!!!!! PLEASE What consequence can India suffer if it does not slow down its population growth? What kind of shortage can you think of?
Did farmers back the republicans or federalists?
Need help with this question 20 points
Please help! 10 points! I will give brainliest!
A student is collecting dimes and quarters as a fundraiser for their CAS project. After the first week, they tasked a younger sibling to count them up, who foun
A company has a Deferred Tax Liability of $35,000. Now, the government has just changed the statutory tax rate from 35% to 30% effective immediately. What is th