dmmsquezada dmmsquezada
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Johnathan plans on using 2" x 12" boards that cost $2.50 per foot. Assuming he can purchase the exact amount he needs, how much will it cost to purchase the wood?

Respuesta :

SavCRawf
SavCRawf SavCRawf
  • 04-09-2020

Answer:

$35

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Darlene Ramirez bought a home for $140,000. She put 20% down with a mortgage rate of 7.5% for 25 years. What are her yearly payments?
In 1998 the foreign trade term most favored nation was changed to what
Which of the following is the smallest? amino acids peptides polypeptides proteins
(3 pt) During which lunar phase is the moon’s near side entirely lit? A. half moon B. first quarter C. full moon D. new moon
describe the relationship between n and 4 that will make the value of the expression 7× n/4 greater than 7
3 historical facts about leonardo da vinci
Analiza morfologica a cuvintelor : copiilor , se amestecau
9+10 please tell me.
Solution for 4x-y=-21
Molly bought 12.5 yards of fabric for 4.50 a yard to make dog beds. She uses 2.5 yards of fabric for each dog bed. She sells each dog bed for 17.50. After subtr