rulanyassin0406
rulanyassin0406 rulanyassin0406
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLS ANSWER FAST!! CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST!!!!

PLS ANSWER FAST CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST class=

Respuesta :

giselleorozco6
giselleorozco6 giselleorozco6
  • 01-09-2020
The price per pound of cinnamon is $5.25/0.75 lb is TRUE

The 0.75 lbs of cinnamon costs $5.25 is TRUE

Cinnamon costs $7 per one pound cannot be determined

5.25 lbs of cinnamon costs .75 is NOT TRUE

The weight per bag of cinnamon is 5.25 is NOT TRUE or CANNOT BE DETERMINED

hope this helped :)
Answer Link

Otras preguntas

Which statement best summarizes the passage?
8. Why are editorial cartoons effective? O Editorial cartoons are full of fact and insight. Editorial cartoons are fictitious and boring. Editorial cartoons are
help pls! this is for chemistry tmr is my last day in trying to get this in
Please help with this question​
Allison had 18 postage stamps.She gave 2/9 of the stamps to her mother,and used 1/2 of the remaining stamps to send letters to her friends im Canada.How many st
12 water pumps can empty a water tank in 20 minutes. If 2 pumps are out of order, how long will the remaining pumps take to make the tank empty?
Which equation can be used to find the area of trapezoid PQRT?
I need to find the value of x. How do I do that?​
An engineer is planning a new water pipe installation. The circular pipe has a diameter of d=20\text{ cm}d=20 cmd, equals, 20, start text, space, c, m, end text
help me this doesn’t make sence !