meekb18 meekb18
  • 04-08-2020
  • Mathematics
contestada

a pack of 4 choclates cost 1.80 pounds how much is the price per unit

Respuesta :

monicadasilva04 monicadasilva04
  • 04-08-2020

Answer:

0.45p

Step-by-step explanation:

4 chocolates = £1.80

1 chocolate =  x

x= 1.80× 1 = 1.80÷4 = 0.45p

1 = 0.45p

I HOPE THIS HELPED :)

Answer Link

Otras preguntas

Lee y escoge la opción con el verbo en negrita en la forma correcta del condicional. Read and choose the option with the verb in bold type in the correct form o
How did France's tax policies contribute to the French Revolution?
Over the weekend you take some time to reflect on how best to approach the quality issue on night shift. You think about what you learned in school about organi
What is Odysseus' plan for concealing from passersby the fact that the suitors have been killed in the house
i hs no life hahahaha
In a race, karen rode her bike for 1 hours and then swam for 45 minutes. how long did karen spend riding her bike and swimming in the race? (1 hour - 60 minutes
This movie shows the locations of the major tectonic plates, showing the names of each plate. Stop the movie where the Atlantic Ocean is mostly visible. Where a
There are 1,486 souvenir paperweights that need to be packed in boxes. Each box will hold 16 paperweights. How many boxes will be needed?
2.5 What is the difference between relational understanding and instrumental​
I can imitate saint Jude by?