brooklynodie84 brooklynodie84
  • 01-07-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? 2-gallon jug of juice for $11.04 22-pint jug of juice for $26.18

Respuesta :

7947789
7947789 7947789
  • 01-07-2020

Answer:

2 gallon jug of juice for $11.04

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Number 2 I don’t understand
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 6 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 8 ounces of chocolate chips for $3.32 Choice A Choice
what was Hammurabi purpose for writing the code of Hammurabi
why do u think ceisthenes created a council of citizens to help the government
luna had 50 when she got to the carnival. after riding 12 rides, she had 26 left. what was the price of each ride
Write an equation of the line that goes through (-2,3) and is parallel to y=2/3x+6
let a and b be two positive numbers. If 2a + 3b=6 then the maximum product of these a and b is: A: 1 B: 1.5 C: 3 D: 4
The x- and y- coordinate have opposite signs
Most divergent plate boundaries lie under the worlds ocean which of the following is a process that occurs at divergent boundaries
what algebraic inequality represents all real numbers y that are greater than or equal to 12?