rnizamitdinova123
rnizamitdinova123 rnizamitdinova123
  • 04-06-2020
  • Mathematics
contestada

Caily bought 5.2 pounds of grapes for $7.75. Using the unit rate, how much would 3 pounds of grapes cost? *

Respuesta :

iansauza
iansauza iansauza
  • 04-06-2020
10.8 that’s the answer bro
Answer Link

Otras preguntas

According to Freud, to reduce the conflict of castration anxiety, a boy identifies with his ________.
What source of fuel is used by the body during long periods of low-intensity exercise, such as a day-long hike?
help? i dont understand.
The largest migration of land animals occurs in what area? A. The Bushveld Basin. B. The Sahel. C. The Namib Desert. D. The Seregeti.
"When motivated by _____, individuals say what they think the researcher wants to hear or what they think will make them look better."
Please help me ASAP I really need help 15 points
Find the point on the line 5x + y = 7 that is closest to the point (−3, 2).
Estimate 3.49x 7.508 by first rounding each number to the nearest whole number. Give your estimate as a whole number.
A basket of goods costs $200 in the base year and $210 just twelve months later. The price index in the second year is __________ ..
Mr Thomson wants to protect his garage by installing a flood barrier.He connects two barriers side by side.Each barrier is 9 feet long by 2 feet high.What is th