boegrimmer
boegrimmer boegrimmer
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

please help meee it has time limit​

please help meee it has time limit class=

Respuesta :

karahwli
karahwli karahwli
  • 03-06-2020

Answer:

It is boxes of cereal and bags of pretzels.

Step-by-step explanation:

Boxes of cereal costs $3.95 per box and pretzels cost $3.59 per bag. This is because 15.8÷4= $3.95 and 10.77÷3= $3.59

Answer Link

Otras preguntas

What did Upton Sinclair do to prepare for writing The Jungle? Select all that apply. A He studied details about working in a slaughterhouse. B He studied deta
—Paco, no _____ nada ahora. Vamos a cenar en 10 minutos. comes (wrong) comas comió come
Is 3.50s+5.00L less than or equal to 80 a system of linear inequalities
ich expressions are equivalent? Select Equivalent or Not equivalent for each pair of expressions. Equivalent Not equivalent 3(a+b) and 3a+b 4(x+2y) and 8y+4
What is the range of the function f(x) = 4x + 9, given the domain D = {-4, -2, 0, 2}? A. R = {-7, -1, 9, 17} B. R = {-17, -9, -1, 17} C. R = {-7, 1, 9, 17} D
anyone could kindly help me an explaination would help too :)
Evaluate 32 divided by 0
Pls help ASAP oekeidneiansje
Jason needs 13 gallons of paint to finish painting the exterior of his band if he uses 10 quad of the paint for the dolls how many quarts will left for the sidi
Please show work!! Evaluate f(x)=-2+7 when f=4