athenacamacho5305 athenacamacho5305
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

Anyone know the answer to this please answer asappppo!!

Anyone know the answer to this please answer asappppo class=

Respuesta :

drewuwu221b
drewuwu221b drewuwu221b
  • 03-06-2020

Answer:

The oranges cost $2.00 apiece, and the apples cost $0.50 apiece. Your equation would be 0.5x+2y= price.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how do i do this????
Pam laid three times as many tiles on Saturday as she laid on Sunday. If Pam laid 80 tiles over the weekend altogether, how many tiles did she lay on Saturday?
5. Write a one- to two-paragraph essay discussing the ways the different art movements of the 20th century were influenced by the modern world, especially techn
Why do I have to ask a question?
College varsity athletes have excellent knowledge of the major principles of sports nutrition. true or false
Diane is concerned about things at work even when she is at home. she is constantly worried about her home life even when she is at work. diane has a free-float
How does it compare to the mothers strain?
find the area of the Shaded region use ,3.14. note that the top of the figure is a semicircle
Match the vocabulary word with its meaning. 1. chattel the middle class 2. Bolshevik farmland owned by nobility and run by enslaved workers 3. bourgeoisie a me
can someone guide me on how to solve this