alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

What is the source of energy for our weather?
f(x)=x^2-8x+16 x and y intercepts and vertex
It is easy to move genes from one species to another. Is it right to do this? explain your position
Help? Which of the following best describes clear-cut logging? A. It is the method by which logging mills process raw timber. B. It is the process of completely
what fraction of page 20 remains available for other uses look at my recent question that will help you with this
"Help Me Please Fast"
the goal of the historian is to create accounts of events
One number is 1 more than 2 times another. Their product is 36. Find the numbers.
what problems arose as a result of disagreements between catholics and protestants
What r the prime numbers between 26 and 50