nayaarmstrong2 nayaarmstrong2
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Suppose corn chips cost 21.5 cents per ounce . If a bag cost $2.91, how many ounces of chips

Respuesta :

Persona180
Persona180 Persona180
  • 02-06-2020

Answer:

13 ounces

Step-by-step explanation:

291/21.5=13.5348837209

Answer Link

Otras preguntas

a country with a weak central government and more powerful local governments has a ___ government. A. constitutional B. federal C. confederal D. unitary
Give an example on how to present material to individuals with Intellectual disabilities​
what is the value of x?
Solve for c. a(c+b) = d
what is the difference between sanitizing and disinfecting
question 26 please. will give brainliest
Is it healthy to sleep with wet hair?
how to make yourself throw up when you have a migraine
What Does M mean chemistry
h(x)=x-1 is a factor of f(x)=x^5+1 T or F