mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

The English club in your school has organized a musical show, "Musical Evening" to be held in the auditorium of the school. Write a notice to be displayed on th
Describe the main landforms in India? How can you compare these with UAE’s landforms?
I’m really stuck please can someone help
What are the three most important things of The Bill of Rights?
Given the two similar triangles below, which proportion is not true?
Certain articles in the Indian constitution are not suitable for the present century”- Do you agree? Why?
which statement about world war 1 is true? A. Germany preferred to keep fighting rather than accept the terms for peace B. germany was forced to pay the allie
Premature babies born before 28 weeks are most likely to
Read this excerpt from "Speech to National Council of Negro Women” by Condoleezza Rice. And, so, I studied Russia. And I studied Russian. And I became proficien
urgent help algebra 2