kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

estimate the sum of 279 and 217
.Identify the participial phrase and the word it modifies. Running up the stairs, he glanced apprehensively behind him. Participial phrase: Word modified:
What does the speaker in "Stopping by Woods on a Snowy Evening" demonstrate by continuing on his journey? A. his compassion for his horse B. his level
Something that represents or stands for beliefs values or resources of a country
In yours point of view do you think learning Greek root words can help you became a better reader
if 2 pounds of strawberries cost $4.50, how much would 3 pounds cost?
Which issue listed in the Declaration of Sentiments was least likely to gain support from most people? A. "He has taken from her all right in property, even to
It may be said that great literature embraces ambiguity because
Which of these writers influenced T. S. Eliot's works the most? Elizabeth Jennings William Empson Ezra Pound John Crowe Ransom
Revise the passage by changing all of the gerunds to infinitives and all of the infinitives to gerunds. “Giving is one of the best things people can do. To volu