misalvarez100 misalvarez100
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

María bought five apples for 20 cents each, she also bought three pounds of bananas for 25 cents per pound. How much did she spend ?

Respuesta :

sdkircee10 sdkircee10
  • 04-05-2020

Answer:

She spend $2.00.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Si a Es divisor de b.es posible que b sea divisor de a
a can of beans has surface area 310 cmsquared2. its height is 14 cm. what is the radius of the circular​ top?
Spartan women benefited a great deal from the story of the warrior woman in mythology, folklore, and history. In fact, unlike women in Athens, Spartan women we
What are the two conditions that must be present for scarcity to exist
which of the following health professionals would have the most complete knowledge on how to take specific prescription medication? question 17 options: a chiro
What is the LCM and GCF of 37 and 12
What are the limit laws???
the hero of an epic always
clarification of ideas, conveying information, persuading, and providing narration are all examples of a. styles for writing. b. strategies for prewriting. c. p
Which of the Five Pillars of Islam do you think would be the most difficult to perform? Why? Which do you think would be the hardest pillar to fulfill. 1. Shah