leslie25
leslie25 leslie25
  • 04-08-2016
  • Mathematics
contestada

help solving the problem for number 1-3

help solving the problem for number 13 class=

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-08-2016
1. 4 boxes for 12.....12/4 = 3...paid 3 per box
if 6 were bought....6 * 3 = 18 bucks would be spent

2. 2/9 of 36..." of " means multiply
    2/9 * 36 = 72/9 = 8 expected to forget their bows

3. 8 packs for 32.....32/8 = 4 per pack
if 14 packs were bought.....14 * 4 = 56 bucks would be spent


Answer Link

Otras preguntas

help on math aging sry if this is to much middle school question
What happened after the janitor left the school windows open? In diary of a wimpy kid meltdown
Explain why Aracaju is warmer than Lima. Use all these words in your written explanation: Ocean Current(s) Prevailing Winds Temperature Energy
PLEASE HURRY! 100 PTS! Jim put his $15,000 into a high yields savings account that pays 2.8% annually. Jim saw that other banks offered the same rates but compo
How can we use primary sources to analyze the role of politics in World History?
Of the 9 people attending a lecture, 3 have green eyes. What is the probability that a randomly selected person will have green eyes? Write your answer as a fra
Solution a has a ph of 8. Solution b has a ph of 10. Which solution has less h ?.
When does separation of homologous chromosomes occur.
200 ounces = __________ lbs __________ oz Brainliest is guarrenteed
What equipment allows a computer to connect to the internet.