wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

NEED HELP ASAP !!! Simplify: √16r O 47² O 473 87² O 8-3
To graph the inequality x > -3, draw an open circle on -3 and shade to the left true or false.
a b c or d question is in picture
Mr.Baker is making a box using all of a 48-inch strip of oak. the box will be 14 inches wide. how long will the box be?
What is the inverse of this function? 8v, for x > 0
Pleas hurry!!!!! Which line is perpendicular to a line that has a slope of -5/6 line JK line LM line NO line PQ
when jack arrives at a party hes offered alcohol which of the following should be a part of jacks refusal
Which of these is the best example of fragmentation? OA. A story that ends with a resolution OB. A story that starts at the end and moves backward OC. A story t
an experiment illustrating fizzy drink production
what measures should be taken to get ride of smuggler,girl trafficking and untouchability?​