soniagutie07 soniagutie07
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

A case of 12 cans of pop cost 6.49$. What is the cost per can

Respuesta :

h22brown
h22brown h22brown
  • 01-04-2020
About $.54

Hope this helps :)
Answer Link
loramydawn
loramydawn loramydawn
  • 02-04-2020

Answer:

its really $77.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is proposed as evidence that supports the Big Bang Theory?
The three appeals of persuasive speaking include each of the following except A. emotional appeal. B. ethical appeal. C. appeal to humor. D. appeal to reas
Which statement is an example of an axiom? A. Through any two points there exists one line. B. If two lines intersect, then their intersection is a point.
Kurt can buy one pound of nails for $3.55 How many pounds of nails can Kurt buy for $12 Round to the nearest hundredth.
When Gianna asks for 4 feet ribbon the clerk measures a 48- inch piece. How many inches long is a 9- foot piece of ribbon
Angle C is an inscribed angle of circle P. Angle C measures (x + 5)° and arc AB measures (4x)°. Find x.
what is the backbone of DNA? plz help ASAPwhat does a nucleotide consist of
Match each ancient Egyptian kingdom with the important event that occurred during its time.TilesOld KingdomMiddle KingdomNew KingdomPairsTheban prince Mentuhote
Solve the equation. Test Image A. w = 0.534 B. w = 5.34 C. w = 53.4 D. w = 534.0
How do you do this problem? Please explain.