sharikagary2ou0zl6 sharikagary2ou0zl6
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

Jillian buys 3.6 meters of fabric. The fabric costs $5.75 for each meter.

How much does Jillian spend for the fabric?


$9.35

$17.25

$18.57

$20.70

Respuesta :

isaramos0723
isaramos0723 isaramos0723
  • 01-04-2020
The answer is $20.70
Answer Link

Otras preguntas

what happened to the loyalists property after the revolutionary war was over
how many atoms of hydrogen are present in the reactants and in the products? 6CO2 + 6H2O → C6H12O6 + 6O2
Air pollution affects everyone equally. True or false?
factor strings of 840 up to six factors
Search results for "2.3 times 6.9 and complete the problem 6.9 divided by 2.3! Answer the question: did you notice anything that connect these two problems?"
by what methods did paleolithic people get food?
by what methods did paleolithic people get food?
how a convection current can enable a hawk or eagle to soar upward without flapping its wing
a region in which there is a high probability of finding an electron is called a field
Are pansies monocots or dicots?