janiyalindsey16
janiyalindsey16 janiyalindsey16
  • 02-03-2020
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells bags of oranges in two different sizes the 3 pound bag $4 the 8 pound bag cost $9 which cost less?

Respuesta :

avasnorgaard
avasnorgaard avasnorgaard
  • 02-03-2020

Answer:

The 3 pound bag.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Three and three fifths plus one and seven tenths
What should you do when the bread is finished baking?
A course in treatment planning and diagnosisall applicants for licensure in mn must do which of the following if they fail the clinical examination or the licen
decrease 380 by 2.9%
Solve for the perimeter of the pentagon and each missing letter.
why are 3 neon bat dragons worth a mega neon bat dragon?
Can someone please anyone help me write an essay based on this image (1 page) (DUE TOMORROW)
Hay fed to llamas should be at least 18% protein.A. True B. False
feelings and ideas are suggested by the phrase "weather'd every rack" in line 2?
i need help with this question please