cinceresutherland cinceresutherland
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

Me.real has 4 gallons of milk each gallon cost 34$ how much dose he spend on it

Respuesta :

C38406
C38406 C38406
  • 06-02-2020

Answer:

34 times 4=136

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Determine the distance between -3 and 6. A) -9 units B) -3 units X 0 3 units D) 9 units
If an instrument measures in units of 0.5, then any value between which two values would be measured as 6?
What was the main benefit of scientific management? A. It proved that horizontal and vertical integration were effective. B. It helped small companies compete w
If the genotype for hair color was B for brown and b for blonde, what would the genotype be for a person who was homozygous recessive? Remember the answer has t
match the correct y=mx+b equation tot he graph show explanation please
The coach of an age group swim team needs to assign swimmers to a 200-yard medley relay team to send to the Junior Olympics. Since most of his best swimmers are
find the slope (m) and the y-intercept (b) of the given line on the graph. pls show work/explanation!
3. Nina has $20.14 in her purse. She buys lunch for $9.67. How much does she have left?
Name the three type of islands in Oceania and how they are created
what is pulchritude​