jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

Sandy typed 5 1/2 pages in 15 minutes. at this rate how many pages would sandy type per hour
PLEASE ANSWER THIS! DONT COPY FROM ANOTHER PERSONS ANSWER PLEASE! Question: what kinds of professional support and resources are available to Hispanics and Lati
A potential negative result of trade agreements is protectionism. sanctions. job loss. higher tariffs.
Match the graph to the correct inequality X≥-3 X<-3 X≤ 3 X> -3
A car with an initial value of $25,000is decreasing at a rate of 4% each other.at this rate,what Willy eh value be of the car after 5years?
What are the coefficients in the polynomial 7x2 - 4x + 6? a. -7,4 b. 7, 4, -6 c. 7. -4,6 d. 7. -4 if i could please get help thank you
A bag contains 42 red, 45 green, 20 yellow, and 32 pirple candies. You pick one camdy at random. Find the probability that it is green.
will give brainliest geometry50 points ​
A fish tank is three-fourths full. One-third of the water leaks out. How full is the fish tank now?
In photosynthesis what is released as a waste product.