issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

Being alone all the time gave Minnie time to keep the house clean, yet she did not. Is the comma needed?
A sample of argon gas is at a pressure of 1.725x10^4 kPa and a temperature of 24°C in a rigid 20 L tank. How many moles of argon does this tank contain? (show y
Which point is the solution to the following system of equations? x2 + y2 = 13 2x - y = 4
Which console was invented by Ralph H. Baer?
The interrelationships between the endocrine and the nervous systems are especially apparent in question 5 options: a.a steroid-producing cell in the adrenal co
Change each of these compound sentences into a simple sentence with a compound subject or object. Gracie talked to William at school, and she talked to me at sc
The antagonist is the force ____ the protagonist.
△FEB ≅ △CNB. What is the length of BN?
Any help i got the 28 right but i dont know what they next one is??
Calculate the concentrations of h2so3, hso−3, so2−3, h3o+ and oh− in 0.025 m h2so3.