xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

What is the sum of the geometric sequence-1 6 -36 yes there are 7 terms
Suppose Maura started out driving at the speed 75 instead of 60 mph. How far would she have traveled after driving for 5 hours at this higher speed.
Which of the following is NOT true about structural adjustment programs (SAPs)? -SAPs often require recipient nations to concentrate more on trade and produc
If it’s costs 60 cents for 125 grammes. How much would 100 grammes cost?
Which of the following climates is most suited for physical weathering?
solve. -4.2y + 2.1 > -2.52
Any literature student?? I need help
word problem plz help thanks fam 7.04​
Select the point that is a solution to the system of inequalities. Yx^2-4?
I need 10 examples with witnesses and dates, that show Louis Riel’s insanity. (I have a trial project)