becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

Decide if the following sentences are grammatically correct: Mon pere en achete un peu. YES or NO. ----------Decide if the following sentences are grammatically
write a short history about events in Texas using the following terms: tejano, empresario, decree, annex
Which one do I put in the first and second box?
Solve for x: |2x + 12| = 18 (5 points)
what kind of training might a priest recive in a seminary
8. What kind of compounds do animals release into the ground when they decompose? Please explain. A. Oxygen compounds B. Aluminum compounds C. Carbon comp
The phenotype frequency in a population, changes after each generation. which would most likely be causing this? A) Random Mating B) A lack of Mutation C) An i
The vertex of this parabola is at (-5, -2). When the x-value is -4, the y-value is 2. What is the coefficient of the squared expression in the parabola equation
there has been extremely large increase in distractive weather events such as hurricanes and tornadoes over the last 50 years. what do hypothesize is one possib
Find the maximum and minimum values of the function. y=7cosx