erinchewning38 erinchewning38
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

At the school cafeteria you could get three slices of pizza for $5.94 at this rate how much would seven slices cost in dollars and cents

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-10-2019

5.94/3 = 1.98

1.98 * 7 = 13.86

It could cost $13.86 for seven slices of pizza.

Answer Link
sofietyeweirdo
sofietyeweirdo sofietyeweirdo
  • 02-10-2019

Answer:

$1.98

Step-by-step explanation:

divide 3/ 5.94

Answer Link

Otras preguntas

Bethany's dog eats 450 grams of food per day. How many kilograms does the dog eat in a week
How do you find the interior angles of a triangle, if only one is given angle is given to you?
If a > 0 and b < 0, then which of the following must be true. ab > 0 a + b < 0 a - b > 0 a + b > 0 b - a > 0
I forgot what are homophones.Does anyone know what's a homophone.
Why do we use granite?
If y=2 when x=3. What is the value of y when x=9?
The ratio of Sam age to Hanks is 5 to 3. If the sum of their ages is 24, how old is Hank?
Before the Civil War, the cotton plantations of the ___ South depended on British textile companies for their markets.A.antebellumB.anteriorC.avant-garde
Which sentence correctly forms the plural of the letter c?   A.How many c's are in accordion?   B.How many cs'
how do I solve (3+i)(3-i)