itzmejayjay12 itzmejayjay12
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Mathew bought 4 1/2 pounds of cantaloupe it for 10.13.What is the price in dollars of 2 pounds of cantaloupe?








Respuesta :

ollie1829
ollie1829 ollie1829
  • 02-10-2019
About $4.50 because 10.13 divided by 4.5 equals to about $2.25 so it’s per pound or so so 2.25 plus 2.25 is equal to $4.50 or I’m wrong
Answer Link

Otras preguntas

Rewrite using a possessive noun. the brooms of the witches
Music (Q) It is not necessary to know where you are going when you compose a new song, just allow the music to flow. True False
Where can i see if government is shut down due to weather.
The ileum has an acidic environment due to the presence of hydrochloric acid. true or false​
What is the best way to start a short story ( In your opinion )
Cuales palabras no sirven para redactar una opinion
What is the meaning of proportional and non-proportional?​
(i) differentiate between the potential energy and kinetic energy stating 2 examples based on the video
Help please. giving brainliest.
A peach grower expects to produce 13,400 peaches if a crate holds 92 peaches how many crates will the grower need?