sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

Write each fraction as a sum or a difference (2m-5)/9
please help what is the definition ligthspeed
similarities between the homes of the cherokee and the home of the iroquois are best explained by
Describe how human beings are part of the ecosystem of the earth and that human activity can purposefully, or accidentally, alter the balance in ecosystems. les
The control of infectious disease remains challenging a century after the understanding of infectious disease began. what contributes to the continuing challeng
The first eukaryotic fossils are: cyanobacteria fungi plants protists
is s the square root 6 rational
Describe how human beings are part of the ecosystem of the earth and that human activity can purposefully, or accidentally, alter the balance in ecosystems. les
What is the charge of the most stable ion of bromine?
When a 10 ml graduated cylinder is filled to the 10 ml mark, the mass of the water was measured to be 9.955 g. if the density of water is taken to be 0.9975 g/m