RajhniRaxton RajhniRaxton
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

The peanuts cost 1.12 for 1 kilogram. How much does 7.4 kilograms cost​

Respuesta :

Sheyin
Sheyin Sheyin
  • 05-09-2019

Answer:

8.288 money

Step-by-step explanation:

1 kg --------> 1.12 cost

7.4 kg --------> 1.12*7.4

7.4 kg --------> 8.288 cost

Answer Link

Otras preguntas

How is population movement related to competition?
NEED HELP ASAP PLEASE​
Evaluate the expressions for the given value and match them with the simplified answer
Miriam, the controller, is basically claiming that the company is retaliating against her for being pregnant, and that the fact that we raised performance issue
Edhesive 1.7 code practice question 2
Suppose that 6 J of work is needed to stretch a spring from its natural length of 26 cm to a length of 39 cm. (a) How much work (in J) is needed to stretch the
Write the equation of the directrix of the parabola shown below. y2 + 16y+ 4x + 4 = 0
A quantity of water is heated from 25.0°C to 36.4°C by absorbing 325 J of heat energy. If the specific heat of water is 4.18 J / g°C, what mass is this quantity
Not done just yet! Let’s do this!
PLZ HELP MY TEACHER IS GIVING ME SO MUCH WORKIf you walking on the sidewalk and your pencil falls how many toddlers did you eat last night with Tom Holland???​