pleasehelpme28
pleasehelpme28
03-07-2019
Mathematics
contestada
Can someone please help me out ?
Respuesta :
lv99133
lv99133
03-07-2019
Answer:
205-160=
d
Step-by-step explanation:
Answer Link
davinabalemagna
davinabalemagna
03-07-2019
Answer:
Equation: 205 - d= 160
Money spent: 35 dollars
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 23+ )
Otras preguntas
It costs $2.99 for a dozen bagels at the local bakery. What is the unit rate per bagel?
It costs $2.99 for a dozen bagels at the local bakery. What is the unit rate per bagel?
EXTRA POINTS: You put $500 in your bank account. With an interest rate of 5%, how long will it take the account to reach $600? Use the formula: I = Prt.
What is the LCD of 1/2 and 2/17? A.1 B.17 C.19 D.34
Today more and more Americans are seeking medical advice not face-to-face visits with doctors but from a. the Internet c. radio b. television d. the newspap
Human movement involves the complex interplay of many body systems. Please select the best answer from the choices provided. T F
Have vehicles gotten more fuel-efficient over the years? Between 1960 and 1999 the size and shape of automobiles in the United States has changed almost annuall
Animals with photoreceptors have good vision. a. True b. False
The sketch of this crayon represents an irregular polygon. Find the area of the figure.
what is the distributive property for 8 x 71?