thayley thayley
  • 03-05-2019
  • Mathematics
contestada

Pedro bought four packs of pencils for $19.96 how much did each pack cost

Respuesta :

zee5999 zee5999
  • 03-05-2019

Each pack would cost $4.99

Answer Link

Otras preguntas

Which body governs the primary education system in the United States? Primary education is governed by the (blank space) government.
Find the measure of angle C of a triangle ABC, if: m∠A = ∝, m∠B = 2∝
Read the excerpt from Holes. He looked out the window at the vast emptiness. He watched the rise and fall of a telephone wire. In his mind he could hear his fat
What type of molecular model shows all the atoms and bonds in an organic molecule
expand 3(x+4) I don't understand
Simple problem 1=95 2=? 3=? 4=?
1. If V is the circumcenter of ∆PQR, PR = 46, TV = 15, and VR = 25, find each measure. 2. If L is the incenter of ∆EFG, JL = 16, EH = 22, and LG = 34, find each
work out the greatest integer value of x that satisfies the inequality 3x+10<1
what city is "fences" set?​
A residential complex has left for the recreation area a circular-shaped extension of 40 m radius. In this space, a basketball court 30 m long by 15 m wide will