juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Please help!! 1. Solve the following system of equations by graphing. x + 2y = 8 x + 2y = -4 What is the solution? (3, 5), no solution, infinite solutions, none
3. What appears to be the Republican Party's belief on government regulation of businesses and corporations?
Find the solution of this system of equations. Separate the x- and y-values with a comma. X + 10y = 29 x - y = 7
A large truck is driving in the middle of a three-lane road. What is the best way to pass the large truck?
Alerts from the National Terrorism Advisory System apply only to the United States and its possessions. (Introduction to Antiterrorism, Page 12)a. True b. False
oraciones de frustrar
What size disher/portion scoop is needed to serve 1/2cup portion of mashed potatoes
All the leadership styles defined by Paul Hersey and Ken Blanchard can be used effectively used
5-(-8) rewrite as addition and then evaluate
Construct the graph of the equation y=kx if it is known that the point B belongs to the graph. The graph of which of these two equations goes through point M(−1