jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

What is Vietnams poetic style?​
Business cycles do not have a specific duration. However, statistical studies have distinguished business cycles of different sizes, classifying them as follows
Solve for x. 3x/6+2=8 a. x=3 b. x=12 c. x=24
Please answer!!! I need it quickly please
Need help Urgent !!!! Answer the question on the image.
I NEED HELP ILL GIVE TONS OF POUNTS find the mean of the data in the pictograph below​
I need this answered
can an empirical formula be a molecular formula ?
if the pH of a solution is 8.43, what is the [H+] concentration?
what is 378.832 in expanded form