alemorachis49 alemorachis49
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Haley buys 9 pounds of apples for $3. How many pounds of apples can she buy for $1?

Respuesta :

asdf334asdf334 asdf334asdf334
  • 04-02-2019

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

divide by 3 you get 3 pounds

Answer Link

Otras preguntas

The Yankees 90 of their 162 games last season. What percentage of their games did they win?
a python program for the following output using for loop.Output:-13-7-1
The value of a car decreases by 20 percent per year. Mr. Sing purchases a $22,000 automobile. What is the value of the car at the end of the second year?$14,080
Suppose you wanted to cause Pb2+ ions to come out of solution as solid Pb. Which metal(s) could you use to accomplish this? Au Zn Ca Ni Ag AlFe
What is the following product?
Enlightenment philosophers established which two of the following ideas?
Whats the simpilest form of the ratio 48 min to 3 hours.​
Which of the following statements describes tension? the physical force related to the body’s ability to rotate the body’s ability to go back to its normal posi
Find the Surface Area of the following figure: 16 ft 7 ft 10 ft
The sum of the digits of a two-digit number is 10. If the digits are reversed, the number is increased by 36. What is the original number?