lizziealex03 lizziealex03
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

If muffins cost 5.24 how much would 5 muffins cost

Respuesta :

kitamuragu
kitamuragu kitamuragu
  • 03-01-2019
5.24 x 5 = $26.2
5 Muffins would cost $26.2
Answer Link
wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-01-2019

Answer:

$26.20

Step-by-step explanation:

If muffins cost $5.25, and we buy 5 muffins, multiply 5 by $5.24

5*5.24 = $26.20

Answer Link

Otras preguntas

What might happen to a population of rabbits in a forest if a new predator moved to the forest?
Mr. Williams physical education class is 7/8 hour. How many minutes are spent warming up and cooling down if these two together total 3/10??
write the number name for 3,152,308
Which of these is a physical property of wood? a. Wood can burn. b. Wood can rot. c. Wood does not rust. d. Wood is softer than coal.
21,000 round to the nearest ten thousand
Find four consecutive even integers whose sum is 244.
fort knox holds 147,300,000 onces of gold. write the number that is one million more
32.309 on expanded form
How can i write all the names that apply √36
how to write 310,763,136 in word form???