judithmartinez1031 judithmartinez1031
  • 02-01-2019
  • Mathematics
contestada

jack rented a moving truck for 7 hours and paid $153.65. how much did it cost per hour?

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 02-01-2019

Answer:

$21.95 per hour

Step-by-step explanation:

To find the cost per hour, we take the total cost and divide by the number of hours

$153.65/ 7 hours

$21.95 per hour

Answer Link

Otras preguntas

At the concession stand of a school foot ball game, sandwiches cost $1.50 and a bottle of water costs $.90. The school sells 40 sandwiches and 80 bottles of wat
Due to a membership drive for a public television station, the current membership is 125% of what it was a year ago. The current membership in 1200. How many me
which organism would more closely resemble it's parent,one produced by asexual reproduction,or one produced by sexual reproduction? why?
How many square units are in the greatest area that can be enclosed by a rectangle whose perimeter is 20 units?
what derived unit is usually used to express the density of liquids?
THE EXPRESSION (TAN THETA) (CSC THETA) IS EQUAL TO?
25% of what nember is 19
when gravity causes a huge amounts of rock or soil to be carried down a slope this form of erosion is referred to as a
my teddy bear gave me a hug is an example of 1.metaphor 2.personification 3.simile 4.alliteration
The skeletal system does all of the following EXCEPT (A) support. (B) transport. (C) protect. (D) digest. (E) store.