micha67 micha67
  • 01-01-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost C for g grams of igneous rock if each gram costs $3.81

Respuesta :

znk
znk znk
  • 01-01-2019

Answer:

C = 3.81g  

Step-by-step explanation:

If 1 g costs $3.81,

g g cost $3.81×g

The formula for the cost is

C = 3.81g

Answer Link

Otras preguntas

How far is it from washington dc to philadelphia?
Which sentence uses the positive form of the adjective loud? A. I think the trombone is the loudest instrument. B. His laughter is louder than mine. C. Your
What does 32 yens= b cause me and my sister have no clue what the answer is?
If unification had occurred in 1960 what would have happened in cypris?
System Of Equations Elimination Method 1. -3x+10y=11, -8x+2y=-20 2. 4x+16y=-19, -8x+2y=10 3. 2x+6y=-2, -x+2y=6 4. -8x-y=-13, 5x-3y=-10 5. -4x+6y=4, -x+8y=1 6. -
Which group has elements with the most diverse set of properties?? • Group 1A • Group 2A • Group 3A • Group 4A
How do you say me too in Spanish
In the construction of the circumcenter, why do you only need to construct two perpendicular bisectors, and not all three? we want to show that the three perpen
3p p= 1/3 what is the answer
WILL GIVE BRAINIEST FOR THE RIGHT ANSWER!!!!!! Pope Leo III proclaimed Charlemagne to be Emperor of the Romans because Charlemagne had A. driven the Muslims