garytorresangulo garytorresangulo
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintball all together the balls cost $35.99 about how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

infinitedip infinitedip
  • 03-10-2018
around 2.30 per pound

35.99÷15.6=2.307

Round up to 2.30
Answer Link

Otras preguntas

How many atoms make up this compound? NaOH A. 1 B. 2 C. 3 D. 4
At which location will a low-pressure storm most likely form? a) Near the middle of a cold air mass. b) On the eastern side of the mountains c) Over a dry, flat
Answer now please !!!
Help me please?????????????
20/28 = n/21 solve the proportion, show work please. i’ll give brainliest to whoever shows work
Can someone please help
How do i graph absolute value function
what are some things school need to improve it so they can get ready for the real world
the points represented by the table below lie on a line. Find the slope of the line x: 3,1,-1,-3,-5 y:-4,1,6,11,16
Use the periodic table to determine what element cesium-135 () becomes after beta decay.